Test na Helicobacter PYLORI-Screen®
Opis
ZBADAJ SIĘ SAMODZIELNIE
- sprawdź czy problemy żołądkowe nie są związane z bakterią Helicobacter pylori
- zbadaj możliwą przyczynę dyskomfortu i bólu brzucha
- zatrzymaj rozwój wrzodów żołądka
Test stosowany również przez lekarzy
Test na Helicobacter PYLORI-Screen® wykrywa przeciwciała IgG przeciwko Helicobacter pylori w krwi uzyskanej z nakłucia palca.
Badanie diagnozuje obecność bakterii powodującej wrzody żołądka i dwunastnicy.
– wyrób medyczny do samokontroli zdrowia
Ból brzucha, problemy żołądkowe?
Sprawdź czy nie doszło do zakażenia bakterią H. pylori
Bakteria w 80% odpowiada za powstawanie wrzodów żołądka!
Test PYLORI-Screen® umożliwia uzyskanie wyniku na poziomie badania laboratoryjnego w czasie rzeczywistym (10 minut) w warunkach domowych.
PAMIĘTAJ! 80-90% przypadków infekcji Helicobacter pylori przebiega w sposób utajony i nie daje żadnych objawów! Zakażenie bakterią nie ulega spontanicznemu, samoistnemu wyleczeniu.
Dlatego warto wykonać test w ramach profilaktyki (kontroli) w przypadku wystąpienia objawów wskazujących na wrzody żołądka.
Jak odczytać wynik testu?
Wynik negatywnytestu przedstawiony powyżej oznacza, że w próbce krwi nie wykryto przeciwciał IgG przeciwko bakterii Helicobacter pylori – na wyniku badania widoczna jest jedna linia w polu kontrolnym C
Wynik pozytywny testu przedstawiony powyżej oznacza, że we krwi są obecne przeciwciała IgG skierowane przeciwko bakterii Helicobacter pylori – na wyniku badania widoczne są dwie linie – jedna w polu testowym T, druga w polu kontrolnym C. Wskazuje to na możliwość rozwoju infekcji – w tym wypadku zalecana jest konsultacja z lekarzem.
Kiedy warto wykonać test na Helicobacter pylori?
Wskazania do wykonania testu:
Objawy
- dyskomfort po posiłku, bóle żołądka
- wymioty i nudności
- uporczywe zmiany nawyków oddawania stolca, zwłaszcza częste chodzenie do toalety lub utrzymująca się przez kilka tygodni biegunka
Czynniki sugerujące
- podejrzenie choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy
- rak żołądka bądź jelita grubego w rodzinie (krewni I stopnia)
- niedokrwistość z niedoboru żelaza o niewyjaśnionej przyczynie
- niedobór witaminy B12
Jeśli zauważyłeś którykolwiek z objawów – wykonaj kontrolnie test PYLORI-Screen®
UWAGA!
Infekcje Helicobacter pylori występują bardzo często. Wiadomo, że H. pylori odpowiada w przybliżeniu za 80% przypadków wrzodów żołądka i 90% przypadków wrzodów dwunastnicy.
U 90% cierpiących na wrzody żołądka stwierdza się obecność Helicobacter pylori
Obecność w organizmie bardzo patogennych szczepów Helicobacter pylori (HP) kolonizujących powierzchnię nabłonka żołądka lub jelita, może powodować przewlekły nieżyt żołądka, który może prowadzić do owrzodzenia, a nawet nowotworu.
Aktualnie u 90% pacjentów cierpiących na wrzody żołądka stwierdza się obecność infekcji HP. Właściwa diagnostyka, w tym wykonanie testu na Helicobacter pylori pozwala na wykrycie bakterii, a następnie podjęcie skutecznej antybiotykoterapii celem całkowitej eliminacji patogenu. W trakcie trwania infekcji układ odpornościowy wytwarza przeciw bakterii swoiste przeciwciała. Wykrywanie krążących immunolglobulin jest najbardziej efektywnym sposobem diagnozowania zakażenia.