Producenci

10 najlepszych argumentów za tym, by stosować

leki homeopatyczne

www.pthk.pl

1     Brak działań ubocznych

Leki homeopatyczne są bezpieczne ze względu na proces ich produkcji – składniki leków poddawane są wielokrotnemu rozcieńczaniu, dzięki czemu są pozbawione działania toksycznego. Dlatego leki homeopatyczne mogą być stosowane w każdym wieku, zarówno u niemowląt jak i osób w wieku podeszłym, u kobiet w ciąży i w okresie karmienia. Nie ma możliwości przedawkowania leków homeopatycznych, gdyż leki te działają tylko wówczas, jeśli są właściwie dobrane do dolegliwości i profilu pacjenta i dlatego przed ich podaniem zaleca się chorym konsultację z lekarzem homeopatą.
 
2     Skuteczne działanie
Leki homeopatyczne dają trwałe i bardzo widoczne efekty terapeutyczne, potwierdzone zarówno w praktyce jak i badaniami klinicznymi.
 
3     Całościowe podejście do pacjenta
W homeopatii leczy się pacjenta, a nie tylko wybraną jednostkę chorobową. Dobrze dobrane leki homeopatyczne mogą rozwiązać większość problemów chorego, który jest przez lekarza homeopatę traktowany holistycznie.
 
4     Niskie koszty leczenia
Koszt terapii homeopatycznej jest zwykle mniejszy niż koszt leczenia odpowiednikami chemicznymi lub ziołowymi, przy tej samej a czasami wręcz znacznie większej skuteczności.
 
5     Działanie profilaktyczne
Poprzez stymulowanie układu immunologicznego leki homeopatyczne wpływają na wzmocnienie odporności organizmu. Umożliwiają choremu czynną walkę z chorobą a nie tylko bierne oczekiwanie na pomoc niesioną przez leki chemiczne.
 
6     Nietestowane na zwierzętach
Odpowiedź ludzkiego organizmu na leki może być odmienna niż zwierzęcego, dlatego leki homeopatyczne są testowane wśród ludzi,  na zdrowych ochotnikach.
 
7     Łatwy sposób użycia
Leki homeopatyczne produkowane są w postaci małych granulek podawanych drogą podjęzykową. Nie trzeba popijać ich wodą, można je mieć zawsze przy sobie i zastosować natychmiast w każdych okolicznościach.
 
8     Zaangażowanie pacjentów
Lekarz homeopata dokonuje wyboru leczenia w oparciu o szczegółowy wywiad i zadaje pacjentowi wiele pytań, aby ustalić objawy i jego indywidualne reakcje, uwzględniając  informację o jego przeszłości chorobowej czy trybie życia. Poza zaleceniami terapeutycznymi lekarz stara się także wpłynąć na odpowiednią dietę chorego oraz higieniczny tryb życia, czyli włączyć pacjenta czynnie w jego proces zdrowienia.
 
9     Nieocenione w pierwszej pomocy
Leki homeopatyczne są skuteczne praktycznie we wszystkich dolegliwościach: między innymi w ostrych infekcjach dróg oddechowych, w urazach takich jak stłuczenia, zranienia, zwichnięcia,  po ukąszeniach owadów,  w ostrych zaburzeniach ze strony układu trawienia i wielu innych dolegliwościach.
 
     10  Medycyna przyszłości
Homeopatia to stale rozwijająca się sztuka leczenia. Stosuje się w niej ponad 3 000 leków. W przeciwieństwie do leków zalecanych w medycynie głównego nurtu, które bywają wycofywane z rynku z powodu niepożądanych działań ubocznych, lekarze homeopaci stosują z powodzeniem te same leki od ponad 200 lat.
 
 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl